Корисні знання

17 листопада 2017

15 листопада 2017 року доцент кафедри технології оздоровчих продуктів Наталія Стеценко провела відкрите лекційне заняття з дисципліни «Технологія продуктів функціонального призначення» для студентів-4-го курсу Навчально-наукового інституту харчових технологій, що навчаються за спеціалізацією «Технології харчових продуктів оздоровчого та профілактичного призначення».

На лекцію завітали завідувач кафедри Галина Сімахіна, представник навчально-методичного управління університету Алла Оскілко та викладачі кафедри.

Лектор висвітлив ряд цікавих питань з теми «Природні фізіологічно функціональні харчові продукти та технології їх перероблення з отриманням функціональних інгредієнтів», серед яких медико-біологічна характеристика насіння льону, насіння амаранту та технологія їх комплексного перероблення. Детально розповіла про технологію виділення білку з насіння льону та надала технологічну схему його виробництва.

Далі лектор розглянув питання про біохімічний склад та властивості топінамбуру та способи його перероблення з отриманням інуліну та високофруктозних сиропів.

Для розкриття теми лекції та формування теоретичних знань у студентів викладач використав мультимедійну презентацію, у достатній мірі наповнену ілюстративним матеріалом (технологічні схеми перероблення насіння льону, насіння амаранту, топінамбуру, таблиці з біохімічним складом продуктів, тощо). Лектор на високому науково-теоретичному та методичному рівні представила до уваги студентів матеріал, який неодмінно стане їм в нагоді під час проведення лабораторних занять і при виконанні курсового проекту.